آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری

فهرست مطالب

ربات تلگرام مورد نظرتان را در ۱ دقیقه بسازید.

 

می خواهید ربات تلگرام بسازید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟

با ربات تلگرام آشنایی ندارید؟

می خواهید بدانید چگونه یک ربات تلگرام ساخته می شود؟

چرا باید یک ربات تلگرام بسازی؟

 

 آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام را در اختیار شما قرار دادم تا اینکه بتوانید بدون هیچ گونه دغدغه ایی ربات های مورد نظرتان را بسازید و با محدودیت های ساخت ربات تلگرام آشنا شوید تا بسیاری از ابهامات شما برطرف بشه. همچنین با فرایند ۶ مرحله ایی جان بخشی به ربات تلگرام آشنا خواهید شد.

  اگر با ربات تلگرام آشنایی ندارید مقاله آشنایی با ربات تلگرام و اینکه ربات تلگرام چیست ذهنیت شما را نسبت به ربات تلگرام باز میکند؛ ضمن اینکه با تمام موارد از جمله مزایا ، معایب و امکانات ربات تلگرام و روش های کسب درامد از  ربات تلگرام آشنا خواهید شد.

 

 

آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری: معرفی ربات تلگرام

اما در اینجا یک معرفی کوتاه درباره ربات تلگرام خدمت شما میگم : ربات تلگرام یکی از حساب های کاربری تلگرام است یا به عبارتی یک از بخش های مهم تلگرام است که برای انجام یکسری کارها بصورت خودکار و برنامه ریزی شده  از آن استفاده می شود. که در میان کاربران تلگرام به ویژه برنامه نویسان ربات تلگرام و فعالان در حوزه کسب درامد از ربات تلگرام محبوبیت خاصی داره چون که  خدمات بسیار مفیدی را در اختیار آنها قرار داده است. هم چنین ناگفته نماند که یک منبع کسب درامد در تلگرام به حساب می آید.

 

 

 

 

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام: چرا باید یک ربات تلگرام بسازم؟

اصلا لازمه که یک ربات تلگرام داشته باشم؟

همانطوری که قبلا خدمتتون عرض کردم: ربات تلگرام می تواند بسیاری از کارهایی که قبلا شما بصورت دستی انجام می دادین را بصورت خودکار و بدون هیچگونه خطایی انجام دهد. که می تواند بسیار زیاد در وقت شما صرفه جویی کند و با آسودگی خاطر کارهاتون رو سیستمی کنید.

انگار که یک کارمندی را استخدام کردین البته یک کارمند نمی تواند ۲۴ ساعته و بدون توقف و استراحت کار کند ولی ربات تلگرام جهت رفع این مشکل گزینه بسیار مناسبی است. و این در واقع یکی از مزایای ربات ها می باشد. با دیگر امکانات و مزایای ربات تلگرام آشنا شوید.

انجام کارها بدون توقف و با دقت بالا تنها توسط ربات تلگرام امکان پذیر است.

 

 

 

منظور از ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری چیست؟

۶ مرحله برای ساخت و برنامه نویسی ربات تلگرام وجود داره. که مرحله اول، ساخت اکانت ربات تلگرام است. به این منظور که در مرحله اول باید اکانت ربات تلگرام را بسازیم و تا ربات مون به دنیا بیاد در واقع وارد دنیای تلگرام می شود. و پس از آن باید یکسری تنظیمات امنیتی ، نمایشی و ارتباطی را بسته به نیازمون فعال کنیم.

که تلگرام برای ساخت ربات ها خودش یک رباتی رو معرفی کرده تا امکان ساخت ربات ها را در بستر تلگرام برای کاربران فراهم کند. و آن ربات بات فادر ( BotFather ) است.

 

 

پس هر کسی میخواد برای خود ربات بسازد در مرحله اول باید اکانت ربات مورد نظرش را بسازد که در این مرحله برای ربات یک نام ، یوزر نیم ، تصویر پروفایل ، توضیحات ربات و دیگر تنظیماتی  که بعدا با آن ها آشنا خواهید شد، برای ربات انتخاب می شود. که از بین این موارد انتخاب یوزر نیم مناسب اهمیت بیشتری دارد چون که بقیه موارد در صورت نیاز قابل تغییر هستند ولی یوزرنیم ربات را به هیچ وجه نمی توان تغییر داد. زیرا پل ورود و ارتباط  کاربران با ربات می باشد.

 

پس نتیجه میگیریم که مرحله اول ساخت ربات های تلگرام ، ساخت اکانت ربات تلگرام است.

 

 

 

 

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : ساخت اکانت ربات تلگرام

و تا اینجا به قسمت مهم آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری رسیدیم که محور و موضوع اصلی این مقاله است. این قسمت نیز شامل چند مرحله است ولی نگران نباشید بصورت گام به گام  تمام مراحل را خدمت شما توضیح خواهم داد.

 

مرحله اول ساخت اکانت ربات تلگرام : 

تلگرام برای ساخت ربات ها خودش یک رباتی رو ایجاد تا امکان ساخت ربات ها را برای کاربران خود فراهم کنه. در واقع از طریق این ربات حساب های کاربری ربات ها ایجاد می شود یا به عبارتی دیگه ربات ها به این طریق در تلگرام فعال می شوند.

پس برای ساخت حساب کاربری ربات تلگرام در ابتدا باید وارد ربات فادر شد. که جهت ارتباط با حساب های کاربری تلگرام به زودی مقاله ایی در این خصوص خدمت شما آماده خواهم کرد و بطور کامل روش های ارتباط با اکانت های تلگرام را آموزش خواهم داد. تا با انواع مختلف حساب های کاربری تلگرام نیز آشنا شوید.

ولی در اینجا بصورت سریع و خلاصه یکی دو روش پر کاربرد رو خدمت شما معرفی میکنم، که قطعا شما هم از این روش ها استفاده کرده اید و اگر خیر. این موضوع برای شما جدید، مفید و سودمند خواهد بود.

 

 

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : روش های ارتباط با حساب های کاربری

روش های ارتباط با ربات بات فادر ؟

چگونه وارد ربات بات فادر (BotFather ) بشم؟ 

 

ممکنه بگین خب ما الان دونستیم که برای ساخت ربات تلگرام باید از ربات بات فادر استفاده کنیم. اما چگونه وارد این ربات بشیم…؟

 

روش اول : جستجو در خود تلگرام

به این منظور شما باید در نسخه تلگرام خود از باکس جستجو استفاده کنید و با وارد کردن یوزر نیم بات فادر (BotFather) لیستی از ربات هایی که در یوزر نیم آنها این یوزر نیم وجود دارد را مشاهده خواهید کرد. ولی شما باید رباتی که تیک آبی رنگ که بیانگر مورد تایید تلگرام است را انتخاب کنید.

 

ارتباط با ربات بات فادر از طریق جستجو

 

که در اینجا بنده از نسخه دسکتاب استفاده میکنم و همانطوری که مشاهده میکنید لیستی از ربات ها و یا حساب های کاربری که یوزر نیم ربات بات فادر درون آن ها است نمایش داده شده که از بین آنها باید اولین ربات دارای تیک آبی را انتخاب نمائیم.

که بعدا نیز مقاله جدیدی درباره نکات مهم جستجو در تلگرام خدمت شما آماده خواهم کرد تا با ترفندهای بسیار کاربردی جستجو در تلگرام آشنا شوید.

 

روش دوم : ارسال یوزر نیم ربات بات فادر و کلیک بر آن

در این روش شما باید وارد یک چت بشین (وارد یک حساب کاربری بشین ) و یوزنیم ربات بات فادر را به همراه  @ ارسال کنید. (BotFather@) و بروی آن کلیک کنید و به این طریق مستقیما وارد ربات فادر خواهید شد و صفحه ایی همانند تصویر زیر برای شما نشان داده می شود.

البته روش هایی دیگری نیز وجود دارد که در آموزش های بعدی ، خدمت شما خواهم گفت.

 

جهت اطلاع از جدیدترین آموزش ها و دانلود فیلم های آموزشی برنامه نویسی ساخت ربات تلگرام عضو کانال منبع آموزشی شوید.

 

 

و پس از استفاده از دو روش بالا ، وارد ربات فادر خواهید شد.

 

ورود به ربات بات فادر

 

 

آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری : شروع ساخت ربات تلگرام

که در اینجا باید بروی دکمه START جهت ارتباط و ساخت ربات تلگرام  کلیک کنید. و همانطوری که مشاهده میکنید در یک پیام خوشامدگویی لیستی از تمام دستورات و کامندهای ربات بات فادر ارسال میشه که از طریق این کامندها می توان از عملکرد ربات استفاده کرد.

که البته این دستورات در دسته های مختلفی قرار گرفته و همانطوری که قبلا خدمت شما گفتم در یک جلسه آموزشی جدید تمام عملکرد این دستورات را خدمت شما خواهم گفت.

البته شما هم قادر خواهید بود که همچنین دستوراتی را برای ربات مورد نظرتان ایجاد کنید. ولی برای مشخص کردن عملکرد آنها باید برنامه نویسی ربات تلگرام را یاد بگیرید.

 

 

همه ی دستورات و کامند های ربات بات فادر

 

 

آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری : کامندهای پر کاربر ربات BotFather

و در اینجا دو کامند پرکاربرد ربات بات فادر را خدمت شما معرفی میکنم که از طریق آن ها میتوان برای ساخت و مدیریت ربات های تلگرام استفاده کرد. که عبارتند از :

 

کامند newbot/ :

یکی از پرکاربردترین و مهم ترین دستورات بات فادر همین کامند newbot است. و به همین دلیل است که در ابتدای همه دستورات قرار گرفته است. تا در همان ورود به ربات از آن استفاده شود. ساخت ربات ها هم تنها از طریق کامند امکان پذیر است. پس جهت اکانت ربات تلگرام در Botfather باید از دستور newbot/ استفاده کنیم.

 

 

کامند mybots/ :

اگر میخواهید ربات تلگرامتان را مدیریت کنید این کامند به شما کمک می کند. در واقع به عبارتی دیگه : از این کامند برای مدیریت ربات های که ساخته اید ازش استفاده می شود.

 هنگام ارسال این دستور در ابتدا لیستی از ربات هایی که ساخته اید برای شما بصورت دکمه های شیشه ایی نمایش داده می شود.و پس از انتخاب هر ربات وارد پنل مدیریت آن می شوید. که به این طریق قادر به تغییر مشخصات ربات از جمله نام ، تصویر پروفایل ، توضیحات ابتدایی ورود به ربات و دیگر تنظیمات ربات را میتونید اعمال کنید.

 

 

 

آموزش نحوه ارسال کامند ها به ربات BotFather

خب پس تا اینجا دونستیم که برای ساخت ربات باید از کامند newbot استفاده کنم و همچنین اگر خواستیم ربات موردنظرمان را مدیریت کنیم باید از کامند mybots استفاده کنیم.

 

اما چگونه این درخواست ها ( کامند ها ) رو ارسال کنیم؟

 

۲ روش برای ارسال دستورات به ربات بات فادر وجود داره :

روش اول ارسال کامند ها به ربات Botfather : کلیک کردن بروی دستوراتی که در پیغام ورود به ربات تلگرام ارسال شده، است. به این منظور کافی که بروی کامند موردنظرتان کلیک کنید تا درخواست مربوطه به ربات بات فادر ارسال بشه و با توجه به نوع کامندی که ارسال کردین نتیجه موردنظر برای شما ارسال خواهد شد و به اینگونه شما قادر خواهید بود با ربات تعامل برقرار کنید. و عملکرد کامند ها را مشاهده کنید.

 

 

روش دوم ارسال کامند ها به ربات Botfather : بب اگر تازه وارد ربات بات فادر شدین در استفاده از روش اول بسیار راحت هستین، اما زمانی که پس از مدتی با ربات کار کرده باشید و درخواست های متعددی ارسال کردین و پیام اولی را مشاهده نمی کنید دیگر نمی توانید با کلیک کردن بر کامند مورد نظر شما از لیست کامند ها، درخواست تان را ارسال کنید.

ولی می توانید بصورت اینلاین به تمامی کامندهای ربات نیز دسترسی داشته باشید اون هم تنها با وارد کردن کاراکتر ( / ) در باکس نوشتاری.

و به این گونه لیست کامندها برای شما نشان داده می شوند و بسته به نیاز خود می توانید کامندتان را انتخاب کنید. دقیقا مشابه تصویر زیر.

 

نمایش دستورات ربات بات فادر بصورت اینلاین

 

 

همانطوری که مشاهده می کنید با وارد کردن / (اسلش) لیست کامندهای ربات ظاهر می شوند. وحال شما میتواند کامند خود را انتخاب کنید.

 

نکته : اگر روش کلیک کردن برای شما راحتر از تایپ کردن اسلش است. می توانید یک پیام نامعتبر ارسال کنید ، تا پیام راهنمایی استفاده از دستورات ربات بات فادر برای شما نمایش داده شود. و به این طریق شما نیز قادر خواهید بود با کلیک کردن از کامند مورد نظرتان استفاده کنید.

 

خب تا اینجا هم با نحوه ارسال کامند ها به ربات بات فادر آشنا شدیم. 

 

 

 

 

آموزش گام به گام ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری 

 در اینجا قصد دارم مراحل اصلی ساخت ربات تلگرام را خدمت شما بگم تا شیوه صحیح ساخت ربات تلگرام یا بهتره بگم ساخت اکانت ربات تلگرام آشنا شوید.

 اولین مرحله انتخاب نام برای ربات است و بهتره که یک نام مناسب و مرتبط با عملکرد آن انتخاب شود تا در لیست جستجوهای کاربران نیز نمایش داده شود و افرادی زیادی با ربات شما آشنا شوند و این تنها یکی از ساده ترین روش های افزایش اعضای ربات ها و همجنین کانال نیز می باشد. 

 

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : انتخاب نام ربات 

 خب پس از اینکه کامند newbot/ رو ارسال کردین بات فادر از شما میخواهد که نامی برای ربات موردنظرتون انتخاب کنید. در انتخاب نام باید بسیار دقت کنید تا نام مرتبط و مناسبی را پیدا کنید.

 

انتخاب نام برای ربات در ربات بات فادر

 

آموزش تصویری ساخت ربات تلگرام : انتخاب یوزنیم ربات 

قطعا می دونید که جهت ارتباط به ربات های تلگرام به انتخاب یوزر نیم نیاز هست. همانند کد ملی است که در سطح کشوری برای هر شخصی در نظر گرفته شده که به هیچ وجه قابل تغییر نیست . ولی نام ربات را می توان تغییر داد .

و پس از اینکه نامی برای ربات مورد نظرتان انتخاب کردین بات فادر ازمون میخواد که یک یوزر نیم برای ربات انتخاب کنیم. که انتخاب یوزر نیم از انتخاب نام ربات مهم تره تا کاربران در پیدا کردن ربات راحتر باشند. اما برای انتخاب یوزر نیم ربات باید از یکسری قواعد استفاده کنیم.

 

قواعد انتخاب یوزر نیم برای ربات تلگرام : 

  • واژه bot باید در انتهای یوزر نیم ربات قرار داده شود.
  • تعداد کاراکترهای یوزنیم باید بین ۵ تا ۳۲ کاراکتر باشه (نباید کمتر از ۵ و بیشتر از ۳۲ کاراکتر باشد.)
  • تنها میتوان از کاراکتر های…
    • لاتین
    • اعداد
    • underscore ( _ ) استفاده کرد.
  • هم چنین نمی توان از اعداد در ابتدای یوزرنیم استفاده کرد. 

 

خب پس باید قواعد بالا را در انتخاب یوزر نیم رعایت کنیم. و پس از ارسال یوزر نیم پیغام تبریک ساخت ربات تلگرام برای شما ارسال خواهد شد. همان طوری که درتصویر زیرمشاهده می کنید. اکانت ربات تلگرام ساخته و وارد دنیای تلگرام شد.

 

آموزش ساخت ربات تلگرام در ربات بات فادر

 

مشخصات نهایی رباتی که ساختیم 

نام ربات : منبع آموزشی

 یوزر نیم ربات : Manbae_Amozeshi_bot

توکن ربات : ۸۲۳۸۷۱۵۶۴:AAHA1N3GAXzSjc7-PBJzjkuCcyT7qSU_EoU

لینک ربات : https://t.me/manbae_Amozeshi_bot

 

 

حسین عشوری زاده
حسین عشوری زاده

عاشق برنامه نویسی ، بلاگری و دنیای دیجیتال مارکتینگ هستم. در حال حاظر در شرکت پژواک در حال فتح قله های گوگل نوردیم ...!

مشاهده پروفایل

اخرین اخبار

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش ساخت ربات تلگرام بصورت تصویری»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.